اطلاعات عمومی درباره اتریش

austria_pass_desktopآیا تا به حال سمفونی پنجم بتهوون شما را مسحور کرده است؟  پس سرزمین و فرهنگ اتریش درون قلب شما نفوذ کرده است. این کشور سرسبز و کوهستانی مهد بزرگترین آهنگسازان و موسیقی‌دانان تاریخ است، جایی که نوابغی چون موتزارت، بتهوون، اشتراوس و شوپن در آن رشد یافتند. همچنین معماری کلاسیک آن با دیوارهای سنگی و شیروانی‌های زیبایش بر هنر مغرب‌زمین تاثیر مهمی داشت. کاخ شونبرون، کاخ اورت و قلعه کرویتسن اشتاین از مهمترین این بناها هستند. در سینمای صامت نیز اتریش کشوری پیشرو محسوب می‌شد. فریتز لانگ با اثر مشهور متروپلیس در تاریخ هنر هفتم جایگاه بسیار ارزنده‌ای دارد وبعدها  آثار بسیاری با الهام از آن ساخته شدند (از جمله فیلم شاهکار «دیوار»، ساخته گروه موسیقی پینک فلوید)

Hofburgاتریش (یا به ضبط قدیمی آن اطریش) یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است.

اتریش تلفظ فرانسوی نام آلمانی آن کشور است. نام آلمانی آن یعنی اؤستررَیش برگرفته از دو واژه اؤستر (شرق) و رَیش (قلمرو و پادشاهی) است که در مجموع این نام به معنی پادشاهی شرقی است. پیشتر در سرزمینهای اسلامی، از جمله ایران، نام این کشور را نَمْسا (و در ایران گاه نَمْسه) می‌گفتند.

اتریش بعد از اتمام جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ تاکنون یک جمهوری فدرال است. صدر اعظم این کشور توسط رییس جمهور که خود توسط مردم برگزیده شده، انتخاب می‌شود. طبق آخرین آمار بانک جهانی اتریش پس از کشورهای سوئیس، دانمارک، سوئد، آمریکا، آلمان و ژاپن در مکان هشتم ثروتمندترین 1200px-Beethovenکشورهای جهان قرار گرفته‌است.

زبان رسمی این کشور آلمانی است. ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. در کنار آلمانی اقلیتی به زبان‌های کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می‌کنند. کد این کشور ۰۰۴۳ و واحد پول آن یورو می باشد.
Burg-Kreuzenstein