سرمایه گذاری در انگلستان

ویزای Entrepreneur یا تاسیس شرکت و کار افرینی از پرطرفدارترین ویزاهای سرمایه گذاری در کشور انگلستان است. از آنجا که این ویزا از یک سیستم امتیاز بندی پیروی میکند متقاضی این ویزا باید ۹۵ امتیاز لازم برای دریافت این ویزا را کسب نماید. دسترسی به منابع مالی به ارزش ۲۰۰,۰۰۰ پوند در بانک های معتبر چه در داخل چه خارج از انگلستان در صورتی که قابل انتقال به انگلستان باشد از مهم ترین ملزومات این نوع از سرمایه گذاری در انگلستان است که ۷۵ امتیاز را برای فرد تامین می نماید. لازم به ذکر است این میزان سرمایه می تواند متعلق به خود متقاضی و یا همسر او باشد که در هر صورت باید مدارک لازم برای اثبات این امر ارائه گردد.

بنابراین اگر شما دارای ایده های جدید در زمینه های فنی و علمی هستید می توانید بیزنس جدیدی را در انگلیس تأسیس کنید و از مزایای ویزای کارآفرینی انگلستان (Tier 1 – UK Entrepreneur Visa) استفاده نمایید.


شرایط اخذ ویزای کارآفرینی انگلستان

 1. آمادگی مالی ۲۰۰ هزار پوندی برای سرمایه گذاری و ایجاد شغل در انگلستان (در صورتی که تهیه مبلغ ۲۰۰ هزار پوند برای شما مشکل باشد، می توانید با کسی دیگر شریک شوید.)
 2. امکان تأمین هزینه های زندگی خانواده
 3. آشنایی به زبان انگلیسی در حد آیلتس ۴
 4. توانایی مدیریت یک کسب و کار در بریتانیا
 5. داشتن یک طرح توجیهی بسیار خوب جهت اجرا در انگلستان

واجدین شرایط می توانند همسر و فرزندان زیر هجده سال خود را به همراه خود به انگلستان بیاورند. در صورت صدور ویزا شما می توانید در انگلستان مشغول کار شده و از امکانات تحصیل رایگان برای فرزندانتان برخوردار شوید.

اخذ ویزای کارآفرینی و مهاجرت به انگلیس چه مدت زمان می برد؟

سفارت انگلیس معمولاً در طول سه هفته به تقاضای شما رسیدگی می کند و ویزا به شما، همسر و فرزندانتان برای مدت سه سال و چهار ماه صادر می گردد که ۲ سال قابل تمدید می باشد. پس از آن واجدین شرایط می توانند تقاضای اقامت دائم انگلستان نمایند.

سرمایه گذاری به صورت تیمی

اگر یکی از بستگان، دوستان و افرادی که همان فکر بیزنسی شما را دنبال می کنند، حاضر باشند که با شما مشترکاً روی بیزنس مشخصی سرمایه گذاری نمایند و سایر شرایط از قبیل زبان انگلیسی را دارا باشند، می توانید به صورت تیم سرمایه گذاری عمل کنید. البته باید هر دوی شما یک حساب مشترک داشته و اطمینان کامل به یکدیگر داشته باشید.

شروط اخذ اقامت دائم انگلیس

جهت اخذ اقامت دائم و شهروندی انگلستان جهت مهاجرت به اروپا، متقاضی متعهد به شروط زیر است:

 1. در مدت ۶ ماه اول، مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ پوند را به انگلستان انتقال داده و ثبت شخصیت حقوقی نماید.
 2. حداقل ۲ فرصت شغلی برای شهروندان انگلیسی ایجاد کند که در اینصورت اقامت متقاضیان برای مدت ۲ سال تمدید می شود و در صورت حفظ ۲ فرصت شغلی برای یک دوره ۱۲ ماه دیگر، اقامت دائم و گذرنامه انگلستان به متقاضی پس ۶ سال اعطا خواهد شد.

توجه:

 • درصورت ایجاد حداقل ۱۰ فرصت شغلی و یا گردش مالی بیش از ۵ میلیون پوند، پس از مدت ۵ سال، اقامت دائم و گذرنامه اخذ می گردد.
 • همسر و فرزندان متقاضی از زمان اخذ ویزای اولیه می توانند به کار و تحصیل مشغول شوند. این حق برای متقاضی نیز محفوظ است. اما با توجه به تعهد متقاضی اصلی به مدیریت تجارت ایجاد شده، نمی تواند در دوره های تحصیلی تمام وقت اشتغال به تحصیل داشته باشد

 

تامین منبع مالی (۲۰۰,۰۰۰ پوند):

برای درخواست ویزا یا اقامت تحت روش کارآفرینی در انگلستان نیازی نیست که متقاضی ۲۰۰ هزار پوند را شخصاً داشته باشد. او می تواند برای تامین منبع مالی از شخص ثالثی کمک بگیرد. این اشخاص ثالث شامل موارد ذیل هستند:

 • اعضای خانواده (در بریتانیا یا خارج از کشور)
 • سرمایه گذار دیگر (در بریتانیا و یا خارج از کشور)
 • شرکتهای دیگر (در بریتانیا و یا خارج از کشور)

توجه کنید که منبع مالی شخص ثالث تنها برای تامین آن ۲۰۰ هزار پوند جهت سرمایه گذاری در کسب و کار مجاز است؛ یعنی اینکه متقاضی برای نشان دادن قدرت تامین معاش و کسب  ۱۰ امتیاز مربوط به آن نمی تواند از شخص ثالث کمک بگیرد و باید خود این مقدار پول را داشته باشد.

 

زبان انگلیسی

برای کار آفرینی در انگلستان، متقاضیان باید مدارکی ارائه نمایند که نشان دهد آنها قابلیت صحبت کردن، ارتباط برقرار کردن، و فهمیدن زبان انگلیسی را تا سطح معینی دارند. این شرط و التزام با یکی از دو روش زیر انجام میگیرد:

 • شهروند یکی از کشورهای انگلیسی زبان باشد (مانند امریکا، استرالیا، کانادا و …)
 • قبولی در آزمون زبان انگلیسی سطح B1 (برابر با نمره آیلتس ۴)

با داشتن شرایط فوق ۱۰امتیاز  به متقاضی داده خواهد شد.

 

تامین معاش

متقاضیان در این بخش باید ۱۰ امتیاز مبنی بر فراهم آوردن مدارکی که نشان دهد موجودی کافی برای تامین معاش خود و افراد تحت تکفل خود را در مدت اقامت در اختیار دارند بگیرند. لازم است متقاضیان مدارکی فراهم کنند که نشان دهد مقدار مشخصی وجه نقد برای حداقل سه ماه قبل از درخواست اقامت در بانک داشته باشند. (اقامت یا تمدید ویزا)

متقاضی باید مدارکی فراهم آورد که نشان دهد او دسترسی به مقدار وجه زیر را برای خود و خانواده اش دارد:

 • ۳۳۱۰ پوند در صورتی که متقاضی در خواست خود را خارج از بریتانیا انجام دهد.
 • ۹۴۵ پوند در صورتی که شخص متقاضی در خواست خود را مبنی بر تمدید ویزای فعلی و یا درخواست اقامت داخل کشور بریتانیا انجام دهد.
 • ۱۸۹۰ پوند برای هر عضو خانواده در صورتی که متقاضی اصلی کمتر از ۱۲ ماه در بریتانیا بوده است.
 • ۶۳۰ پوند برای هر عضو خانواده در صورتی که متقاضی و اعضای خانواده مقیم بریتانیا باشند و متقاضی  اصلی بیش از ۱۲ ماه در بریتانیا بوده است.

توجه داشته باشید که شخص متقاضی مبالغ اشاره شده فوق را علاوه بر آن ۲۰۰,۰۰۰ پوندی که قرار است برای سرمایه گذاری در کسب و کار به کار ببرد باید در اختیار داشته باشد.


امتیازات لازم برای ویزای کارآفرینی انگلیس

برای تأیید ویزای کارآفرینی به ۹۵ امتیاز نیاز می باشد که به قرار زیر است:

 • دسترسی به مبلغ ۲۰۰ هزار پوند سرمایه: ۲۵ امتیاز
 • قرار داشتن مبلغ سرمایه گذاری در مؤسسات تأیید شده و یا قابل انتقال بودن مبلغ سرمایه گذاری: ۲۵ امتیاز
 • آماده بودن مبلغ سرمایه گذاری برای احداث کسب و کار: ۲۵ امتیاز
 • سطح زبان انگلیسی آیلتس ۴ به بالا: ۱۰ امتیاز
 • ارائه سه ماه صورت گردش حساب بانکی مبنی بر کفایت موجودی جهت تأمین هزینه زندگی خود و همراهان در انگلستان: ۱۰ امتیاز

متقاضی و افراد تحت تکفل می توانند از خدمات پزشکی رایگان موجود در انگلستان بهره مند شده و نیازی به داشتن بیمه درمانی خصوصی ندارند.

روند اخذ ویزای کار آفرینی انگلستان

 1. شخص متقاضی باید مدرک آیلتس ۴ را اخذ نماید.
 2. مبلغ ۲۰۰ هزار پوند را به حساب شخصی خود در انگلستان انتقال دهد و بعد ازگذشت ۹۰ روز پرینت بانکی خود را به همراه طرح توجیه اقتصادی و سایر مدارک ارائه دهد.
 3. پس از ارائه مدارک در صورت تایید مدارک، دولت انگلستان یک ویزای سه سال و نیم برای شما و خانواده تان صادر می کند و شما باید در این مدت سه سال و نیم دو نفر تبعه انگلستان را به مدت ۱ سال مشغول به کار کرده و برای آنها حقوق و مالیات به دولت پرداخت کنید. در این صورت ویزای شما به اقامت دائم تبدیل می شود.
 4. مدت خروج شما از خاک انگلستان در این مدت نباید بیش از ۱۸۰ روز باشد. اگر چنین شود، خللی در پروسه اقامتی شما وارد نمی شود اما مدت اخذ اقامت دائم شما بیشتر طول می کشد.

ارزشیبای طرح کارآفرینی

تست Genuine Entrepreneur یک تست کلی است تا تعیین کند آیا کارآفرینی واقعی است یا خیر. این نوع تست بصورت بسیار موشکافانه از سوی افسرهای مهاجرتی صورت می گیرد و آنها بایستی متقاعد شوند که شما واقعاً برای کارآفرینی به انگستان مهاجرت می کنید و اینکه شما توانائی شروع یک کسب و کار موفق را در انگستان دارید یا خیر.

 

اداره مهاجرت انگلیس دارا بودن یک طرح توجیهی (Business Plan) خوب را بصورت کاملاً اجباری درآورده و همینطور باید مدارک و شواهدی را که نشان دهنده منابع مالی جهت تأمین این سرمایه گذاری می باشد را ارائه نمایید.
این مدارک برای کاهش و به حداقل رسانیدن تقاضاهای جعلی و تقلبی بوده و اینکه تقاضاهای واقعی قادر به برآورد تمام این نیازها می باشند. اداره مهاجرت انگلیس سیستمی را بنا نهاده که برای شهروندان انگلیسی و مهاجران قانونی، عادلانه بوده و برای افرادی که قصد سوء استفاده داشته و قوانین مهاجرتی را به تمسخر گرفته اند، سخت گیرانه و دشوار می باشد.


مدت زمان اعتبار ویزای کارآفرینی انگلستان و  دریافت اقامت و شهروندی:

اولین ویزا ۳ سال و ۴ ماه اعتبار خواهد داشت. سپس ویزا بمدت ۲ سال تمدید می شود. به این ترتیب متقاضی می تواند ۵ سال لازم را در انگلستان سپری کند که شرط اقدام برای اخذ اقامت دائم انگلستان است.

کارآفرینان پس از اتمام ۳ سال در صورتی که شرایط ذیل را داشته باشند واجد شرایط تسریع در اخذ اقامت دائم انگلستان خواهند شد:

 • ایجاد ۱۰ شغل تمام وقت برای کارگران مقیم به مدت حداقل ۱۲ ماه؛ یا
 • داشتن گردش مالی حداقل ۵ میلیون پوند در طی دوره ۳ ساله

الزامات مربوط به تابعیت تحت تاثیر این موارد قرار نگرفته اند و حتی اگر کسی با گذراندن ۳ سال  اقامت دائم را کسب نماید، لازم است برای درخواست تابعیت دو سال دیگر و مطابق با شرایط اقامت و رعایت دیگر الزامات صبر نماید (تابعیت پس از ۵ سال اقامت در انگلستان اعطا می شود).

درخواست تمدید ویزای کارآفرینی انگلستان

در صورتی که مهاجر کارآفرین در انگلستان با گذراندن ۳ سال اقامت واجد شرایط تسریع در اسکان نباشد، نیاز است که درخواست او برای کامل کردن ۵ سال اقامت در بریتانیا، دو سال دیگر  تمدید شود و در نتیجه می تواند برای اقامت دائم اقدام نماید.

این افراد باید ۷۵ امتیاز را با روشهای زیر کسب نمایند:

 • با ارائه شواهدی که نشان دهنده سرمایه گذاری شخص متقاضی و یا سرمایه گذاری از طرف او بصورت مستقیم در یک یا چند کسب و کار در بریتانیا و حداقل به مبلغ ۲۰۰ هزار پوند انجام گرفته باشد (حداکثر۲۰ امتیاز).
 • با ارائه شواهدی مبنی بر پرداخت مالیات شخص متقاضی که به عنوان یک فرد، خود اشتغالی و یا کسب و کاری را راه اندازی نموده و در آن کسب و کار مدیر باشد، و یا به عنوان مدیر عامل کسب و کار فعلی ثبت نام کرده باشد. ( حداکثر۲۰ امتیاز) این شرایط و الزامات در صورتی که شخص متقاضی آخرین اقامت / ویزا خود را تحت ردیف شماره ۱ (کارآفرین) گرفته باشد و مایل به تمدید اقامت باشد باید ظرف شش ماه از اعطای ویزای اولیه انجام گیرد.
 • با ارائه شواهدی که نشان دهنده فعالیت متقاضی در کسب و کار در زمان درخواست تمدید اقامت باشد(حداکثر ۱۵ امتیاز).
 • با ارائه شواهدی که نشان دهد کسب و کار او دو موقعیت شغلی تمام وقت حداقل به مدت ۱۲ ماه برای کسانی که در بریتانیا مستقر هستند ایجاد کرده است.( حداکثر۲۰ امتیاز).

شخص متقاضی در صورتی که بتواند همه مدارک مربوطه در بخشهای بالا را فراهم نماید می تواند ۷۵ امتیاز را کسب کند.

کارآفرین نیازی به فراهم آوردن مدارک زبان انگلیسی برای تمدید ویزا ندارد.

مدت زمان مجاز برای سپری کردن در خارج از انگلستان

کارآفرینان می توانند حداکثر به مدت ۱۸۰ روز خارج از بریتانیا بمانند بدون اینکه حق خود برای درخواست اقامت دائم بعد از  ۳ سال (در صورت ایجاد ۱۰ شغل تمام وقت برای مدت یک سال و یا ایجاد گردش مالی به میزان ۵ میلیون پوند) یا ۵ سال را از دست بدهند.


آیا افراد تحت تکفل متقاضی نیز میتوانند به انگلستان (بریتانیای کبیر) وارد شوند ؟

در صورت قبولی پرونده ی متقاضی، افراد تحت تکفل متقاضی شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز می توانند تقاضای ویزا انگلستان کنند.

تحصیل برای فرزندان تحت تکفل متقاضی Tier 1 چه شرایطی دارد؟

پس از ورود به کشور انگلستان، فرزندان متقاضیان می توانند از نظام آموزشی یکسان و رایگان همانند دانش آموزان انگلیسی بهره مند شوند. ولی در صورت تمایل می توانند به مدارس خصوصی نیز مراجعه کنند.

نظام درمان در انگلستان (بریتانیای کبیر) چگونه هست؟

فرد متقاضی و افراد تحت تکفل می توانند از سیستم پزشکی رایگان و موجود در انگلستان بهره مند شده و نیازی به داشتن بیمه درمانی خصوصی ندارند.

آیا همسر متقاضی اجازه کار در انگلستان را دارد؟

همسر افراد متقاضی میتواند بدون هیچ محدودیتی به اشتغال بپردازد.


مدت زمان مجاز برای سپری کردن در خارج از انگلستان

کارآفرینان می توانند حداکثر به مدت ۱۸۰ روز خارج از بریتانیا بمانند بدون اینکه حق خود برای درخواست اقامت دائم بعد از  ۳ سال (در صورت ایجاد ۱۰ شغل تمام وقت برای مدت یک سال و یا ایجاد گردش مالی به میزان ۵ میلیون پوند) یا ۵ سال را از دست بدهند.

اجازه کار

کارآفرینان تنها می توانند در کسب و کاری فعالیت نمایند که در آن سرمایه گذاری کرده اند. و نمیتوانند کار دیگری را قبول کنند. اگر چه وابستگان آنها می توانند دنبال شغل باشند و یا در شغلهای خود اشتغالی در مدت زمان ویزایشان فعالیت نمایند. تنها محدودیت آنها این است که نمی توانند به عنوان پزشکان کارآموز یا دندانپزشک یا ورزشکاران حرفه ایی و یا مربیان ورزشی در بریتانیا کار کنند.

 

تیم کارآفرینی

متقاضیان همچنین می توانید در یک تیم کارآفرینی متشکل از دو نفر شرکت کنند اما هر یک باید دسترسی برابر به صندوق های سرمایه گذاری داشته باشد. آنها می توانند در یک زمان برای ویزا کارآفرینی با سطح برابر بودجه اقدام نمایند. اما هر دو باید در آزمون زبان قبول شوند و همچنین شرایط و الزامات تامین معاش در انگلستان را داشته باشند.

 

درخواست بازنگری

در صورتی که مامور مربوطه در خواست ویزای متقاضی را رد کند، متقاضی حق اعتراض و در خواست بازنگری رأی را ظرف مدت ۲۸ روز از تاریخ اعلام رای خواهد داشت. متقاضی تنها با کمک اطلاعات و مدارکی که قبلا همراه با درخواست ویزا ارائه داده می تواند اعتراض نماید و اجازه ارائه دادن مدارک جدید برای درخواست رأی تجدید نظر نخواهد داشت. بنابراین توصیه می شود هنگام درخواست تجدید نظر حتما از متخصصین و افراد حرفه ای کمک بگیرید.

 

تجدید نظر (در مورد درخواست تمدید اقامت از داخل کشور انگلستان)

در صورتی که در خواست تمدید اقامت متقاضیانی رد شود، حق اعتراض و بازنگری رأی را ظرف مدت ۱۰ روز خواهند داشت. متقاضی تنها با کمک اطلاعات و مدارکی که قبلاً همراه با درخواست ویزا داده می تواند اعتراض نماید و اجازه تسلیم مدارک جدید برای درخواست رأی تجدید نظر نخواهد داشت.

بنابراین توصیه میشود هنگام درخواست تجدید نظر حتما از متخصصین و حرفه ای ها کمک بگیرید.