برخی از جاذبه‌های گردشگری اسپانیا

پارک گائل

ارک Güell یک باغ و مجموعه ای تاریخی است از آثار معماری گائودی که بین سالهای ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ میلادی احداث شده است. آنتونی گائودی معمار کاتالونیایی از بزرگ‌ترین معماران دو قرن اخیر شناخته می‌شود. عمدهٔ شهرت او به خاطر سبک منحصر به فرد و غریب و بسیار شخصی آثارش در شهر بارسلون است. او آثاری را برای اسپانیا به جای گذاشته است که سالان میلیون‌ها را به این سرزمین می‌کشاند. پارک گائل نیز از جمله این آثار است. این پارک در نوع خود بی نظیر است و بازدید از آن برای عموم رایگان است.

 

کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی (Royal Palace ) مادرید (Palacio Real de Madrid) محل اقامت رسمی پادشاه اسپانیا در شهر مادرید است و فقط برای مراسم تشریفاتی دولتی مورد استفاده قرار می گیرد . با این حال پادشاه Juan Carlos و خانواده سلطنتی در آنجا زندگی نمی کنند ، و در Palacio de la Zarzuela در حومه مادرید زندگی می کنند . Royal Palace در خیابان Bailén واقع شده است . این کاخ همیشه به روی عموم مردم باز است بجز زمانی که برای کارها رسمی دولتی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

 

کلیسای ساگرادا فامیلیا

معروفترین جاذبه توریستی و هنری شهر بارسلونا نیز متعلق به آنتونی گائودی است که شناخته شده ترین آنها ساختمان کلیسای “ساگرادا فامیلیا” Sagrada Familia در قلب شهر بارسلوناست.این بنای عظیم تاریخی از سال ۱۸۸۳ میلادی تحت ساخت بوده است و تکمیل ساخت آن تا سال ۲۰۲۶ میلادی تخمین زده شده است! طراحی اولیه این بنا در سال ۱۸۸۳ توسط گائودی آغاز شد ولی ساخت آن پس از مرگ او در سال ۱۹۲۶ میلادی و وقوع جنگهای داخلی در اسپانیا به تعویق افتاد و پس از آن توسط معمارهای مختلفی عملیات ساخت آن دنبال شد..با این همه،طراحی منحصر بفرد و معماری ظریف این بنا موجب شده است هرساله تعداد زیادی جهانگرد از سرتاسر دنیا به بارسلونا بیایند تا عظمت این بنا را از نزدیک شاهد باشند.

قصر میلا

یکی از شاهکارهای معماری معمار برجسته کاتالانیایی “آنتونی گائودی” ،ساختمانی است در قلب شهر بارسلونا که سبک معماری این ساختمان بیومورفیک Biomorphic یا همان معماری ارگانیک Organic Architecture است.معماری ارگانیک سبکی از معماری است که الهام گرفته از طبیعت است و در واقع طرح آن همزیستی با طبیعت را در ذهن تداعی می کند.گائودی در طراحی معماری این ساختمان خلاقیت فوق العاده ای در تطبیق هندسه با فرمهای طبیعی به خرج داده است و فرایند حیات و رشد و توسعه را بصورت انتزاعی در قالب اشکال ارگانیک نشان داده است.این ساختمان عجیب و غریب در طی هفت سال(۱۹۱۲-۱۹۰۵) برای یک زوج جوان به نامهای Rosario Segimon و Pere Milà ساخته شد.”روزاریو “زن ثروتمند و همسر سابق خواننده مشهور اسپانیایی یعنی خوزه گوئاردیولا José Guardiola بود که با “میلا” که یک ملاک بزرگ و متمول بشمار می رفت ازدواج کرد و بهمین خاطر این ساختمان را به نام قصر میلا یا همان Casa Milà نیز می شناسند.

 

 

رویال پالاس

ساختمان رویا پالاس( Royal Palace ) : که محل اقامت پادشاه اسپانیاست وسعت محدوده این قصر در حدود ۱۳۵۰۰۰ متر مربع با ۲۸۰۰ اتاق است

 

 

موزه پرادو

موزه prada : با ۲۱۳۲ سال سابقه تاریخی و با بیش از ۷۰۰۰ تابلوی نقاشی و بیش از ۷۰۰ مجسمه قرن دوازدهم تا نوزدهم میلادی از جمله شاهکارهای نقاشی نقاش برجسته دنیا مثل : رامبراند ، بوتیچلی ، فرانسیسکو گویا و … یکی از مهمترین نقاط دیدنی مادرید است .