تحصیل در اسپانیا

کارشناسی:

 برای ورود به مقطع کارشناسی در دانشگاههای دولتی اسپانیا داوطلب باید در آزمون ورودی شرکت کند. از آنجایی که این آزمون به زبان اسپانیایی برگزار میشود شرکت در آن برای داوطلبان ایرانی توصیه نمیشود. اما داوطلبانی که دارای دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل بالا از ایران باشند و یا حداقل مدرک کاردانی از ایران را دارا باشند ، به شرط تایید و قبول مدارکشان در وزارت علوم اسپانیا میتوانند وارد این دوره ها شوند (فرآیند این کار توسط موسسه قابل انجام میبشدا). طول تحصیل کارشناسی ۳ سال بعلاوه یک سال دوره زبان اسپانیایی (برای اتباع خارجی) میباشد. لازم به توضیح است که شانس ورود به این دوره ها برای افرادی که سن شان کمتر از ۲۵ سال باشد و نیز دارای یک مدرک دانشگاهی از ایران باشند بسیار بالاتر است.

کارشناسی ارشد:

 داشتن مدرک کارشناسی معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. زبان تحصیل در این دوره انگلیسی، اسپانیایی و یا انگلیسی- اسپانیایی (به صورت توام) میباشد. توصیه میشود داوطلبان قبل از ورورد به اسپانیا اقدام به آموزش این زبان نمایند. طول تحصیل دو سال به زبان انگلیسی یا سه سال به زبان اسپانیایی است. نوع آموزش در این مقطع کورس درسی به همراه پایان نامه است.

 

دکترای تخصصی:

داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. طول تحصیل در این دوره از ۵-۳ سال متغیر است. زبان تحصیلی انگلیسی و به صورت کورس و پایان نامه است.