جاذبه های انگلستان

استون هنج

stonehenge-aerialاین محوطه تاریخی یکی از محبوب ترین مکان‌ها برای بازدید در انگلستان است که در اطراف ویلتشایر واقع شده است. از حدود ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد، دوران نوسنگی و برنز مردم شروع به آوردن سنگ‌های غول پیکر از ولز و مارلبرو داون به این مکان کرده‌اند. استون هنج تا ۱۶۰۰ سال قبل از میلاد تکمیل شد. یک سفر به استون هنج بهترین ترکیب با سفر به ماقبل تاریخ اوبیوری تا شمال است، که حتی یک دایره سنگی بزرگتر دارد که با محدودیت کمتر و گردشگران کمتر است. اینکه چرا همچین سازه‌ای توسط مردمان باستان در اینجا ساخته شده است هنوز به روشنی مشخص نیست، اما ظاهرا این مکان برای برگزاری آیین‌های باستانی برای پرستش خدایان استفاده می‌شده است. برخی نیز معتقدند این سنگ‌ها کاربرد تقویمی نیز داشته است.

کلیسای جامع وست‌مینیستر

Westminster_cathedral_frontکلیسایی تاریخی در مرکز شهر لندن است که عمدتاً به سبک معماری گوتیک ساخته شده و مکان سنتی مراسم تاج‌گذاری، ازدواج و تدفین شاهان و شهبانوهای بریتانیایی است. مساحت طبقه این کلیسا ۳۰۰۰ متر مربع و ارتفاع برج‌های آن ۶۹ متر می‌باشد. بر اساس روایت‌ها بنیان این مکان در سال ۶۱۶ میلادی گذاشته شد. دو برج غربی آین کلیسا در ۱۷۲۲ و ۱۷۴۵ توسط نیکلاس هاکسمور ساخته شدند. بازسازی و مرمت این مکان تحت نظر سر جورج گیلبرت اسکات در قرن نوزدهم انجام گرفت. تا قرن نوزدهم این کلیسا سومین مرکز علمی بریتانیا بعد از آکسفورد و کمبریج بود. بسیاری از پادشاهان، شاهزادگان، دانشمندان، فلاسفه و هنرمندان بریتانیایی در این کلیسا به خاک سپرده شده‌اند.

ساحل ژوراسیک

jurassic beachشکارچیان فسیل ممکن است مایل به ایجاد یک خط مستقیم برای ساحل ژوراسیک باشند که یک بخش در جنوب انگلستان است که تقریبا از بورنموث تا اکسموث است. قدمت صخره‌ها به ۱۸۵ میلیون سال پیش باز می‌گردد زمانی که قاره‌ها از یکدیگر جدا شدند. موزه‌ها در طول مسیر هر منطقه را توضیح می‌دهند. Charmouth بهترین مکان برای پیدا فسیل است. شکارچیان فسیل و همه بازدید کنندگان باید زمانی را برای پیاده روی در سواحل و یا بازدید از شهرهای کوچک جذاب در طول راه تعیین کنند. هنگام پیاده روی در نزدیکی صخره‌ها مواظب باشید چرا که سنگ‌ها می توانند هر لحظه بیافتند.

کمبریج

cambridge-14کمبریج یک شهر تاریخی است که در حدود ۸۰ کیلومتری شمال لندن قرار دارد و خانه دانشگاه کمبریج، یکی از دانشگاه‌های برتر در جهان است. دانشگاه در سال ۱۲۰۹ تاسیس شد. دانش آموزان خود حدود ۲۰ درصد از ۱۲۳۰۰۰ جمعیت شهر را تشکیل می دهند. پس از تور دانشگاه، مسافران ممکن است برای قایق سواری به River Cam بروند، از مجموعه عظیمی از آثار باستانی موزه فیتزویلیام بازدید کنند، و یا در سراسر پل ریاضی که برخی ادعا می کنند بهتر از پل‌های ونیز است پیاده روی کنند..

چشم لندن

london eyeچشم لندن یا چرخ هزاره بلندترین چرخ و فلک اروپا با ارتفاع ۱۳۵ متر است که به عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی لندن محسوب می‌گردد. این چرخ و فلک در ساحل شرقی رودخانه تایمز و تقریباً روبروی ساختمان پارلمان بریتانیا واقع شده‌ است. چشم لندن با سرمایه‌گذاری بریتیش ایرویز احداث شده و از سال ۲۰۰۰ در معرض استفاده قرار گرفت. از زمان افتتاح تا ماه مه سال ۲۰۰۶ این سازه زیبا به عنوان بلندترین چرخ و فلک جهان شناخته می‌شد، عنوانی که در همان سال به چرخ و فلک ستاره نانچانگ رسید.

یورک

york-cityیورک شهر محصور شده با میراث غنی است که در محل تلاقی رودخانه‌های اوس و فاس واقع شده‌ است. بسیاری از مناظر هیجان انگیز برای جلب توجه بازدید کنندگانی به رقابت می‌پردازند که آنها در امتداد خیابان های سنگ فرش شده در شهر قدم می‌زنند. یکی از نشانه‌های شهر، یورک مینیستر است. این محل فرماندهی کلیسای جامع با آثار قابل توجهی از هنر پر شده است. برج قرون وسطی کلیفورد که توسط ویلیام فاتح ساخته شده بود و توسط هنری سوم در قرن ۱۳ بازسازی شد، منظره‌ای بزرگ برای نمای پانوراما در اطراف شهر است

لیک دیستریکت

lake districtلیک دیستریکت در کامبریا در شمال غربی انگلستان خانه بزرگترین پارک ملی کشور است. منطقه کوهستانی برای پیاده‌ روی و کوه نوردی شناخته شده است. این یک مقصد توریستی محبوب است که بیش از ۱۵ میلیون بازدید کننده در سال را به خود جذب می‌کند. این پارک دارای مرتفع‌ترین کوه‌ در انگلستان یعنی Scafell Peak، و همچنین طولانی‌ترین دریاچه یعنی Windermere است. برخی ممکن است پیاده روی آرام را از طریق دره ترجیح دهند در حالی که آنها از آثار ویلیام وردزورث، شاعر معروف قرن ۱۹ دیدن می‌کنند، یا برای دیدن منظره‌ها سوار قطار می‌شوند.

موزه مادام توسو

Madame-Tussaud-Royal-Familyموزه مادام توسو پیشینه ی طولانی و جالبی دارد. یک مجسمه ساز و هنرمند فرانسوی به نام ماری توسو (۱۸۵۰-۱۷۶۱) در جریان انقلاب کبیر فرانسه از آدم هایی که با گیوتین اعدام میشدند ماسک های معروف به ماسک مرگ درست می کرد. او در سال ۱۸۰۳ به لندن آمد و در خیابان بِیکر نمایشگاهی به پا کرد. در این نمایشگاه ۳۰ مجسمه مومی به معرض دید عموم گذاشته شده بود. از آنجایی که هنوز هنر عکاسی همه گیر نشده بود این مجسمه ها تنها پیوند بازدیدکنندگان با صاحبان معروف و بعضا بدنام شان بودند.
اگر اهل سیاست هستید، می توانید با باراک اوباما، ولادیمیر پوتین و یا حتی شهردار لندن بوریس جانسون با آن مدل موی معروفش عکس بگیرید. در سال ۲۰۱۵ نمایشگاهی به فیلم های معروف جنگ های ستاره ای اختصاص داده شد که پرفروش ترین نمایش تاریخ موزه نام گرفت . در این نمایشگاه شخصیت های اصلی فیلم، چه آدم خوب ها و چه آدم بدها، به نمایش گذاشته شده اند.