جغرافیا و شرایط جوی مالزی

auto-draft-world-of-buzz-697آب و هوای مالزی بسیار بهتر از تابستانهای برخی از شهرهای ایران، مانند تهران است آب و هوای مالزی در تمام فصلهای سال گرم و شرجی هست ولی گرماش اونقدری نیست که ادم هلاک بشه ، همه ایرانیان که به مالزی سفر می کنند تا امروز با آب و هواش مشکلی نداشتند هواش تقریبا بین ۲۲ تا ۳۰ درجه هستش البته هر هفته بارندگی رو داریم و خیلی اوقات هوا رو ما خنک میبینیم .

مالزی دارای آب و هوایی نسبتا گرم ،بارانی و مرطوب می باشد برخلاف کشورمان ایران که در آن می توانید ۴ فصل بهار ، تابستان ، پاییز و زمستان را به خوبی حس کنید ، کشور مالزی در تمام مدت سال دارای آب و هوای یکنواختی است. یا به عبارت دیگر مالزی کلا یک فصل دارد. همیشه تابستان با دمایی حدود حداکثر ۳۴ درجه و حداقل ۲۴ درجه با رطوبت نسبی ۸۰% . گستردگی مالزی فقط کمی از طرف شمال و جنوب منطقه استوایی است و این به معنای داشتن آب و هوای قابل پیش بینی می باشد.

آب و هوای مالزی این است که این کشور فقط یک فصل دارد، نه بهاری نه پاییزی و نه زمستانی، همیشه تابستانی و با دمایی در محدوده ۲۱ تا ۳۲ درجه سانتیگراد. البته شدت دمای هوا توسط باران های شدید و بادهای موسمی این کشوربه شکل قابل توجهی تعدیل می یابد، اوج باران ها در مالزی مربوط به دو ماه آوریل و نوامبر می باشد به نحوی که میزان بارندگی دراین دو ماه به بیش از ۲۵۰ میلی لیتر می رسد، و این عدد در ماه های کم باران این کشور یعنی جون وجولای ۱۰۴ میلی لیتر می باشد.

البته آب و هوای مالزی در هر منطقه به طور باورنکردنی متفاوت از بقیه مناطق است و آب و هوا در همه مناطق یکسان نیست، مناطق اقامتی کوهستانی و تفریح گاهها دارای آب و هوای خنک می باشد و در آنجا همیشه مانند بهار است درجه حرارت آن جا از سطح دریا پایین تر است در سرتاسر کشور چنین مناطقی وجود دارد.