مهاجرت کانادا از طریق ویزای تحصیلی

کانادا با در اختیار داشتن برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان، از بهترین کشورهای جهان جهت تحصیل است. متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیلی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند باید قبل از اقدام جهت اخذ ویزای دانشجویی، توسط designated learning institution پذیرفته‌شده باشند .

دریافت نامه پذیرش فقط از دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های (Designated Learning Institution(DLI جهت اخذ مجوز تحصیلی مورد تایید هستند و در صورتیکه دانشگاه انتخابی در لیست DLI نباشد ،متقاضی واجد شرایط دریافت مجوز تحصیلی (ویزای دانشجویی) نمی‌باشد .دوره‌های آموزش ابتدایی و متوسطه در کانادا designed بوده و همه مدارس در لیست DLI می باشند.

مجوز تحصیلی چیست؟ مجوز تحصیلی یک مجوز کتبی است که توسط افسر مربوطه برای متقاضیان تحصیل در کانادا صادر شده و به دانشجویان ویزای تحصیلی کانادا داده می شود. اعتبار مجوز تحصیل ۹۰ روز بعد از اتمام دوره تحصیلی پایان می یابد و پس از آن ویزای تحصیلی دانشجو نیز منقضی می گردد. (محاسبه اتمام دوره تحصیلی بر مبنای اطلاعیه ایست که از طرف موسسه آموزشی و یا دانشگاه مربوطه برای شما صادر می گردد.)

متقاضیان همچنین باید مدارک مورد نیاز این برنامه مهاجرتی کانادا را جهت اخذ مجوز تحصیلی کانادا (ویزای دانشجویی کانادا)داشته باشند.

شرایط مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا و اخذ ویزای دانشجویی

 • پذیرش متقاضی ویزای دانشجویی در یک موسسه آموزشی و یا دانشگاه designated learning institution در کانادا
 • اثبات تمکن مالی جهت هزینه تحصیل،هزینه زندگی و هزینه برگشت متقاضی و خانواده همراه خود از کانادا به کشور محل تولد
 • داشتن سلامتی کامل و انجام آزمایشات پزشکی در صورت نیاز
 • عدم ارتکاب جرم
 • قانع کردن افسر مهاجرت در خصوص ترک کشور کانادا و برگشت به کشور خود پس از اتمام دوره تحصیلی

مدارک مورد نیاز جهت اقدام برای اخذ مجوز تحصیلی (ویزای دانشجویی)

متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیلی و ادامه تحصیل در کانادا باید مدارک زیر را جهت اخذ مجوز تحصیلی (ویزای دانشجویی) ارائه نمایند:

 • مدارک و مستندات پذیرش تحصیلی جزئیات بیشتر
 • مدارک هویت جزئیات بیشتر جزئیات بیشتر
 • مدارک پشتیبانی مالی جزئیات بیشتر
 • نامه درخواست و توضیحات جزئیات بیشتر

مدارک پذیرش تحصیلی :

اگر شما قصد دارید در یکی از سطوح آموزشی در کانادا (از قبیل مدرسه ، کالج، دانشگاه) یا سایر موسسات آموزشی کانادا شرکت کنید، آن مجموعه آموزشی باید نامه پذیرش تحصیلی را تکمیل و برای شما ارسال کند.

مدارک هویت :

متقاضی باید پاسپورت معتبر برای خود و همراهش را ارائه نماید.

متقاضی مهاجرت دانشجویی باید اجازه برگشت به کشور مبدا را توسط این گذرنامه داشته باشد.

ارائه دو عدد عکس ا شرایط و سایز عکس پاسپورت جهت متقاضی و همراه و نوشتن اسم و تاریخ تولد هر شخص پست عکس ها

مدارک پشتیبانی مالی :

متقاضی مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای دانشجویی کانادا باید ثابت نماید توانایی پشتیبانی مالی از خود و خانواده همراه خود را در طول مدتی که در کانادا می باشد را دارد.

متقاضی باید توانایی مالی خود را از طریق راههای زیر اثبات نماید:

 • ارائه مدارک و مستندات حساب متقاضی در بانک کانادا در صورتیکه وجه مورد نیاز به بانک کانادا منتقل شده است.
 • ارائه مدارک وام دانشجویی از یک موسسه مالی
 • ارائه صورت حساب بانکی چهار ماه گذشته متقاضی مهاجرت تحصیلی
 • ارائه چک بانکی قابل تبدیل ارزی
 • ارائه مدارک اثبات پرداخت هزینه تحصیل و اقامت متقاضی مهاجرت دانشجویی
 • ارائه نامه ای از موسسه یا شخصی که از شما پشتیبانی مالی می نماید در صورتیکه متقاضی برنامه مهاجرتی دارای بورس تحصیلی بوده و یا از طرف یک برنامه آموزشی در کانادا تامین مالی می گردد.
حداقل پشتیبانی مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا
کبک

برای یک دانشجو : هزینه تحصیل + ۱۱۰۰۰دلار برای۱۲ماه یا(۹۱۷ دلاربرای هرماه)

برای یک عضو اضافه : ۴۰۰۰دلار برای۱۲ماه (۸۳۳ دلاربرای هرماه)
هر عضو اضافه خانواده : ۳۰۰۰دلار برای یک دوره ۱۲ماه به ازای هر فرزند در هر سن یا(۲۵۵ دلاربرای هرماه)
همه ایالتها به جز کبک
برای یک دانشجو : هزینه تحصیل + ۱۰۰۰۰دلار برای۱۲ماه (۸۳۳ دلاربرای هرماه)

برای یک عضو اضافه : بیشتر از ۵۱۰۰ دلار برای هر عضو ۱۸ساله و یا بزرگتر برای یک دوره ۱۲ماه یا (۴۲۵دلار برای هرماه) ؛ بیشتر از ۳۸۰۰ دلار برای هر عضو زیر ۱۸ ساله برای یک دوره ۱۲ماه یا (۳۱۷دلار برای هرماه)

هر عضو اضافه خانواده : بیشتر از ۵۱۲۵ دلار برای هر عضو۱۸ساله و با بزرگتر برای یک دوره ۱۲ماه یا (۴۲۷دلار برای هرماه) ؛ بیشتر از ۱۹۰۳ دلار برای هر عضو زیر ۱۸ ساله برای یک دوره ۱۲ماه یا (۱۵۹دلار برای هرماه)

نامه درخواست و توضیحات :

با توجه به منافع داشتن ویزای تحصیلی کانادا ممکن است دربرخی موارد متقاضیان مهاجرت به کانادا تمایل به گرفتن مجوز تحصیلی داشته باشند حتی اگر نیاز به ادامه تحصیل نداشته باشید. بعنوان مثال درصورت داشتن مجوز تحصیل معتبر شما می توانید در دانشگاهی که تمام وقت تحصیل می نمایید بصورت نیمه وقت کار نمایید و یادر صورت تمایل به ادامه تحصیل در کانادا ویزای دانشجویی خود را تمدید نمایید.

پس از اتمام دوره تحصیلی در صورتیکه تمایل به ادامه تحصیل در برنامه ای دیگر داشته باشید و قبلا” این درخواست را انجام نداده اید باید از طریق دفتر ویزای خارج از کانادا برای این مجوز تحصیل اقدام نمایید.

در صورت درخواست مجوز تحصیل باید نامه درخواست خود را نیز به آن ضمیمه نمایید.این نامه افسر ویزا را از علت درخواست شما جهت تحصیل آگاه می نماید.بعنوان مثال اگر شما برای گذراندن یک دوره هشت هفته ای آموزش زبان انگلیسی در کانادا اقدام کرده اید می توانید در نامه درخواست تحصیل، علت آن را تمایل به تحصیل در یکی از دانشگاههای کانادا بعد از گذراندن دوره فوق عنوان نمایید.