اخذ تعهد مالی از دانشجویان اعزامی به خارج بر اساس مقررات بانک مرکزی (۲۸ مهر ۹۲)

تحصیل در دانشگاه واشینگتن
مرداد ۲۸, ۱۳۹۲
اسپانیا
دی ۲۲, ۱۳۹۳
اخذ تعهد مالی از دانشجویان اعزامی به خارج بر اساس مقررات بانک مرکزی (۲۸ مهر ۹۲)

مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج، اخذ تعهد مالی از دانشجویان اعزام دانشجو به خارج را بر اساس مقررات بانک مرکزی اعلام کرد.

حسن مسلمی نائینی مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در خصوص اخذ وثیقه از دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور گفت:اگرچه در قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور قید شده است که تعهد اخذ شود اما وزارت علوم بر اساس وظیفه‌ای که مجموعه مقررات بانک مرکزی شماره ۱۰۲۲/۶۰ در روز ۳ آبان‌ماه سال ۹۰ تعیین کرده است، نسبت به تایید اشتغال به تحصیل دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور اقدام می کند و در بخشنامه مقررات بانک مرکزی به اخذ سند تعهد در قبال این تاییدیه اشاره‌ای نشده است.

وی افزود:ارز تحصیلی دانشجویان در اختیار بانک بوده و وزارت علوم هیچ مدیریتی بر مبلغ پرداختی به دانشجویان ندارد بنابراین از پیش هیچ اطلاعی از میزان و همچنین پرداخت یا عدم پرداخت ارز دانشجویان وجود ندارد.

مسلمی‌نائینی با اشاره به ضروت‌های تعهدات خاطرنشان کرد:در سند تعهد ضرورت دارد تعهد مالی و یا ملکی طرفین مشخص باشد، ولی وظیفه اداره کل بورس فقط تایید گواهی اشتغال به تحصیل است و پرداخت کننده ارز نیز بانک‌های عامل هستند.

مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج در پایان اذعان داشت:به همین جهت است که امکان اخذ تعهد تاکنون به تاخیر افتاده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *